hoş geldiniz

         


Türkiye'de o kadar seviliyorsunuz ki “Modern Talking Türkiye" adı ile hala interaktif bir siteniz ve fan clubleriniz var. Biten bir grup için bu sevgi seli ne hissettiriyor?
“Yıllar sonra hala bu işin içinde kalabilmek insanların ve hayranlarımın beni sevmesi ve desteklemeye çalışması, beni çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor„

Thomas Anders - 29.06.2016

80li yıllara geri dönüş!...
Bazıları 80'li yılları pop müziğin en kötü dönemi olarak tanımlar. Fakat 80'li yılları böylesine önyargılı tanımlamamak gerekir.

80'li yıllar, akustik enstrümanların yerine yeni nesil synthesizer'ların ve drum'ların kullanılmaya başlandığı, elektronik müziğin doğduğu yıllardır. O dönemde kaliteli müziğin yanı sıra sadece ticari amaçla ve sadece diskotek gençliğinin hedef kitle olarak seçildiği müzikler de yapılıyordu. Fakat ortaya çıkan sentez sonuçta herkesi etkilemişti; ve 80'lerden sonra böyle bir sentez, "akım" olarak nitelendirilebilecek bir müzik trendi de bir daha ortaya çıkamadı.

1980'li yıllar denince akla gelen ilk pop müzik gruplarından olan; Thomas Anders'in grubun lead vokali, Dieter Bohlen'in  prodüktörü, bestecisi ve aranjörü olduğu; Rolf Köhler, Detlef Wiedecke, Michael Scholz ve Birger Corleis'ın back vokal olarak yer aldığı, Luis Rodríguez Salazar ve Ralf Stemmann'ın müzikal altyapısında çalıştığı Modern Talking, Roland TR-808, Roland TR-909 ve LinnDrum ritim makinelerinin rüzgarı ile Türkiye'de de çok sevilmiş, yadsınmayacak bir hayran kitlesi oluşturmuştu. 

Web dünyasına Aralık 1996'da "Türkçe Modern Talking Sayfası" olarak atım atan sitemiz, "Modern Talking Türkiye" adıyla Mart 2002'den beri karşınızdadır. Aklı ve ruhu 1980'lerin müziklerinde kalanlar ile eurodisco ve euro-pop severler için hazırladığım bu web sitesini beğenmeniz en büyük dileğimdir...

Kamil KOÇAK
Modern Talking Türkiye